Prihlasovanie na krúžky bude spustené v septembri prostredníctvom EduPage.
Záväzné prihlášky na krúžky žiaci dostanú od vedúcich krúžku na základe prihlásenia cez EduPage.

Poplatok je 5€ za mesiac za každý krúžok (45€ za školský rok na jeden krúžok).

Vedúci krúžku: Mgr. Miroslav Bugir (bugirm@zscana.sk)

Ročník, pre ktorý je krúžok určený: 1. – 4. ročník

Termín: Streda 14:00 – 16:00

Náplň práce krúžku:

Náplňou krúžku je  naučiť deti základy prvej pomoci, dopravných pravidiel, údržby bicykla…

Vo vhodnom počasí realizovať cyklistické túry Čaňa a okolie.

Vedúci krúžku: Mgr. Martina Nadzon Gergeľová (nadzonm@zscana.sk)

Ročník, pre ktorý je krúžok určený: 1. ročník

Termín: Štvrtok 13:30 – 14:30

Náplň práce krúžku:

Oboznámenie s vodným prostredím. Nácvik dýchania do vody, ponárania a splývania, skokov. Vďaka hrám vybudujeme sebavedomie a orientáciu vo vode. Naučíme základy plaveckého spôsobu kraul, znak. Deti sa budú učiť plávať, nie kúpať sa.

Vedúci krúžku: RNDr. Monika Szelesová (szelesovam@zscana.sk)

Ročník, pre ktorý je krúžok určený: 9. ročník

Termín: streda 14:00 – 16:00

Náplň práce krúžku:

Riešenie matematických úloh a problémov  – príprava žiakov na Testovanie 9 a prijímacie pohovory na stredné školy z matematiky.

Vedúci krúžku: Mgr. Veronika Adamkovičová (adamkovicovav@zscana.sk)

Ročník, pre ktorý je krúžok určený: 9. ročník

Termín: štvrtok 14:00 – 16:00

Náplň práce krúžku:

Krúžok je zameraný na prípravu na T9, na prijímacie pohovory zo SJL, nácvik čítania s porozumením, precvičovanie pravopisu, nácvik písania testov, hodnotenie a analýzu testov zo SJL.

Turistické  krúžky

Názov krúžku :

Termín: Sobota (raz mesačne) 8:00 – 16:00

Činnosť turistických krúžkov je realizovaná jedenkrát mesačne. Termín sa vyberá v závislosti od cieľa túry, počasia, potrebného dopravného spojenia. V zimných mesiacoch pri kratších pobytoch vonku vieme  činnosť  doplniť spoločným korčuľovaním na miestnom zimnom štadióne.

Cieľom turistických krúžkov je :

1.Pohyb a pobyt v prírode, v okolí obce Čaňa a regiónu Košice.

2.Spoznávanie nových miest v prírode ale aj kultúrnych pamiatok mimo región.

Pohyb je dôležitá činnosť ľudského organizmu. Je súčasťou dobrého telesného ale aj duševného zdravia. Je to ,, liek“ bez vedľajších účinkov. Pre deti je pohyb prirodzenou súčasťou a samozrejmosťou. Organizovaným pohybom , turistikou si deti budujú zdravý životný štýl, učia sa správnemu správaniu v prírode, v doprave, upevňujú si časovo – priestorovú orientáciu, finančnú gramotnosť.

Z pripravovaného plánu činnosti na šk. rok 2024/25:

1. Turistická vychádzka : Skároš- Nižná Myšľa
2. Výlet vlakom: Humenné
3. Výlet autobusom: Ochtinská aragonitová jaskyňa
4. Košický hrad

V minulých rokoch sme už absolvovali výlety:

Pešia túra Čaňa- Trstené pri Hornáde
Skároš Pomník- Čaňa
Výlet vlakom : Zoo Spišská Nová Ves
Výlet autobusom : Vinianský hrad, Trebišov, Vyhliadková veža Tokaj – Malá tŕňa

Vedúci krúžku: Mgr. Marianna Škovranová (skovranovam@zscana.sk)

Ročník, pre ktorý je krúžok určený: 4. ročník

Termín: utorok 13:30 – 14:30

Krúžok je určený na získavanie a zdokonaľovanie plaveckých zručností.

Vedúci krúžku: Mgr. Marianna Škovranová (skovranovam@zscana.sk)

Ročník, pre ktorý je krúžok určený: 4. – 9. ročník

Termín: utorok a štvrtok 6:30 – 7:30

Náplň práce krúžku:

Krúžok je určený na zdokonaľovanie plaveckých zručností.

Vedúci krúžku: Mgr. Miroslav Stankovič (stankovicm@zscana.sk)

Ročník, pre ktorý je krúžok určený: 3. – 5.  ročník

Termín: utorok 14:00 – 15:00

Náplň práce krúžku:

Krúžok je zameraný na rozvoj loptových hier (futbal, florbal) a pohybových schopností žiakov (atletika). Zároveň bude pripravovať žiakov  na reprezentáciu školy v športových súťažiach.

Ročník, pre ktorý je krúžok určený: 2. – 5.  ročník

Termín: utorok 14:00 – 16:00

Náplň práce krúžku:

Krúžok je určený hlavne pre mladších žiakov, ktorí ešte na škole nemajú informatiku alebo tých, ktorých baví nielen práca s počítačom, ale chcú sa dozvedieť viac z IT sveta. Pracovať budeme s umelou inteligenciu, vyskúšame si offline programovanie, nebude chýbať obľúbený Roblox (ale nie každý krúžok), budeme v programe Scratch vytvárať jednoduché hry, zahráme únikovú hru, budeme programovať Micro:bity, nebude chýbať programovanie na obľúbenej stránke code.org , Minecraft. Teda v prvom rade pôjde o programovanie, ktoré neskôr žiaci využijú vo vyšších ročníkoch na rôzne projekty.

Ročník, pre ktorý je krúžok určený: 5. – 9.  ročník

Termín: streda 14:00 – 16:00

Náplň práce krúžku:

Žiaci sa vo volejbalovom krúžku  venujú nácviku a upevňovaniu jednotlivých herných činností(podanie, odbitie bagrom zdola, prstami zhora). Venujú sa aj pravidlám tejto hry a učia sa riadiť zápas. Všetko ,čo sa naučia v príprave sa žiaci postupne snažia uplatniť v samotnej hre. Cieľom ZÚ je prostredníctvom jednoduchých špeciálnych cvičení a loptových hier vyprodukovať u detí trvalé návyky pre pravidelný aktívny pohyb. Aspoň dva krát v roku chcem zrealizovať akciu cez víkend, keď si rodičia budú prísť môcť zahrať so svojimi deťmi volejbal do školy.

Ročník, pre ktorý je krúžok určený: 1. – 9.  ročník

Termín: štvrtok 14:00 – 16:00

Náplň práce krúžku:

Bedminton je vynikajúci školský šport pre chlapcov i dievčatá. Je vhodným športom pre deti všetkých vekových kategórií a schopností. Je to bezpečný, zábavný a nekontaktný šport pre deti. Pri bedmintone sa rozvíjajú všeobecné pohybové zručnosti dôležité pre deti školského veku. Žiaci sa naučia podávať zhora, zdola(súťažne), správne držanie rakety, ktoré využijú pri základných úderoch bekhend, forhend. Žiaci prevažne hrajú dvojhru, prípadne štvorhru. V obľube je tiež kolotoč. Počas roka zrealizujem niekoľko turnajov, počas ktorých budú môcť vyhrať i medailu. Aspoň dva krát v roku chcem zrealizovať akciu cez víkend, keď si rodičia budú prísť môcť zahrať so svojimi deťmi bedminton do školy.

Ročník, pre ktorý je krúžok určený: 2. ročník

Termín: pondelok 13:30 – 14:30